Czas na odstąpienie od umowy

14 dni

Koszt przesyłki zwrotnej pokrywa

kupujący

Adres do zwrotu

PHU MEBNET

Reymonta 6

62-020 Swarzędz

Do pobrania

Przykładowy formularz odstąpienia od umów.pdf

Ograniczenie prawa do odstąpienia

Prawo odstąpienia od umowy bez podania przyczyny nie przysługuje konsumentowi w przypadku, gdy kupuje rzecz nieprefabrykowaną, wyprodukowaną według jego specyfikacji lub służącą zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb (przepis z ustawy).

Zasady zwrotu produktu

Zwrot - odstąpienie od umowy, nastąpić może w terminie 14 dni (kalendarzowych) od otrzymania towaru (np. doręczenia nam paczki przez listonosza lub kuriera) lub od dnia zawarcia umowy (dotyczy usług). W ciągu tych 14 dni musimy złożyć lub wysłać oświadczenie o odstąpieniu od umowy (liczy się data nadania).Sam zwrot towaru (odesłanie rzeczy do sprzedawcy) powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od złożenia oświadczenia (liczy się data nadania).

W JAKIM STANIE POWINIEN BYĆ ZWRACANY TOWAR 

Nowe prawo mówi, że: „konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy, chyba że przedsiębiorca nie poinformował o prawie odstąpienia od umowy„.Czyli, jeśli kupiłem ławę, to mogę ją wyjąć z opakowania, obejrzeć, zbadać jakie ma funkcje, np sprawdzić jak blat się rozsuwa, ale nie mogę zjeść na niej obiadu czy ugościć znajomych podając kawę. Jeśli kupiłem kanapę to mogę sprawdzić sposób jej rozkładania ale nie mogę na niej spać.

CZEGO NIE MOŻEMY ZWRACAĆ 

Prawo odstąpienia nie przysługuje nam, gdy kupiliśmy:

Rzecz wykonaną na nasze indywidualne zamówienie (np. szafę wg naszego autorskiego projektu, stół wykonany wg przesłanego wymiaru, mebel wykonany w niestandardowym kolorze)

KIEDY SPRZEDAWCA MUSI ODDAĆ NAM PIENIĄDZE 

Sprzedawca ma zwrócić pieniądze niezwłocznie, nie później niż w ciągu 14 dni od otrzymania naszego oświadczenia o odstąpieniu. Zwraca pieniądze w ten sam sposób, w jaki zapłaciliśmy, chyba, że wyraźnie się zgodzimy na inny.Sprzedawca może się wstrzymać ze zwrotem płatności do chwili otrzymania rzeczy z powrotem lub dostarczenia przez nas dowodu jej odesłania. Jeśli przedsiębiorca zaproponował, że sam odbierze od nas towar, nie może wstrzymywać oddania pieniędzy.