Rodzaj Gwarancji

sprzedającego

Okres gwarancji

24 miesiące


OGÓLNE WARUNKI GWARANCJI:

 

Produkty objęte są 24-miesięczna gwarancją, licząc od daty zakupu. Gwarancja obowiązuje pod warunkiem, że przedmiot jest prawidłowo użytkowany, zgodnie z przeznaczeniem oraz zaleceniami zasad użytkowania i konserwacji. Gwarancja obejmuje wady wynikające z procesu produkcji lub usterki surowca. Produkt zostanie naprawiony lub wymieniony na pełnowartościowy, a jeśli będzie to już niemożliwe zwrócimy pieniądze.      

Gwarancja nie obejmuje: 

- nierównomierne wybarwienia wynikające z naturalnych właściwości danego surowca (np seki lub przebarwienia w drewnie), różnic kolorystycznych pomiedzy blatami a poszczegolnymi elementami mebla w sytuacjach gdzie na aukcji wyrażnie opisane jest wykonanie towaru z 2 roznych materiałów (płyta meblowa a drewno) 

- uszkodzen wynikających z niewłaściwego montażu oraz ustawienia produktu (np. meble ustawione na podłodze z ogrzewaniem podłogowym, czy przedmioty z tworzywa przy kominku) 

- uszkodzenia produktów powstałe przez ustawienie na nich gorących przedmiotów, czyszczenie środkami chemicznymi, lub narażone na długotrwały kontakt z wodą 

- uszkodzenia wynikające z użytkowania mebli w pomieszczeniu o wilgotności mniejszej niż 50% (przy niskiej wilgotności powietrza mogą nastąpić uszkodzenia mebli np. pęknięcia drewna, odpryskiwanie farby związane ze skurczami drewna) 

- naturalne zużywanie się produktu i jego wyposażenia (np. zarysowania) 

- uszkodzenia mebli powstałe w transporcie mebli (w przypadku braku protokołu szkody przy dostawie) 

 REKLAMACJE w przypadku uszkodzeń mechanicznych powstałych w transporcie ze Sklepu do Klienta:  Podstawą do reklamacji jest protokół szkodowy spisany przez Klienta w chwili odbioru przesyłki. Przyjęcie przesyłki przez Klienta (podpisanie jej odbioru) bez zastrzeżeń powoduje wygaśnięciem roszczeń w stosunku do Sklepu z tytułu ujawnionej wady (ubytku lub uszkodzenia zawartości przesyłki).